Direksiyon Geliştirme Merkezi

  blog_1

  FAYDALI BİLGİLER : Aracınıza binmeden önce mutlaka lastiklerinizi kontrol ediniz,yedek lastiğiniz varsa kontrol ediniz, lastiğinizin diş derinliklerini kontrol ettiriniz, Rot-Balans ayarlarınızı kontrol ettiriniz, Frenleri ve fren hidroliği yağını bakınız, Radyatörünüze antifriz koymayı unutmayınız, silecek lastiklerinizi kontrol ettiriniz, motor yağınızı kontrol edip eksik olup olmadığını kontrol ediniz, Elektrik aksamlarını kontrol ediniz, Aracınızın altına mutlaka bakıp yağ veya su kaçağı olup olmadığını kontrol ediniz...

  Tatile kendi aracıyla çıkmaya hazırlanan sürücülerin otomobillerinde bulunan bazı ürünler yolculuğu daha konforlu ve güvenli hale getiriyor. Araçların olmazsa olmazlar listesinde yer alan ürünler ise şu şekilde :

  Boyun yastığı,

  İçecek tutacağı

  Tamir seti

  Mini kompresörler

  Canlı trafik bilgili navigasyon

  Klima temizleyiciler

  Yan cam perdeler

  Cepli koltuk koruyucuları ve

  Multimedya sistemleri...

  BİRDE KARAAYOLLARINDAKİ BİZE YARDIMCI OLACAK BAZI KÜÇÜK AMA FAYDALI BİLGİLER:

  KESİK YOL ÇİZGİSİ: Bu çizginin olduğu yol bölümlerinde sürücüler önlerinde giden araçları diğer şartların da yerinde olması halinde geçebilirler. Bu çizgiler görüşün açık olduğu, sürücüler için tehlike arz etmeyen yol bölümlerinde kullanılır.

  KESİK VE DEVAMLI YOL ÇİZGİSİ: Yan yana çizilmiş kesik ve devamlı çizgilerin bulunduğu yol kesimlerinde araca en yakın olan çizginin anlamına göre hareket edilir. Devamlı çizginin bulunduğu tarafa yakın olan araç sürücüsünün şerit değiştirmesi yani önündeki aracı geçmesi yasaktır. Kesik çizginin bulunduğu tarafa yakın olan araç sürücüsünün diğer şartlarında yerinde olması halinde önünde giden aracı geçmesinde bir sakınca bulunmamaktadır.

  YANYANA İKİ DEVAMLI YOL ÇİZGİSİ: Bu çizgi, taşıt yolunu bölünmüş yol durumuna getiren ayırıcı anlamındadır. Yan yana iki devamlı yol çizgisinin bulunduğu kesimlerde karşı yönden gelen trafik için ayrılmış olan yol kısmına geçilemez.

  KEYİFLİ YOLCULUKLAR VE İYİ TATİLLER ! ! !

  Bilgi almak istiyorum