Kapat

DİREKSİYON GELİŞTİRME MERKEZİ OLARAK EMNİYET KEMERİNİN ÖNEMİNİ VURGULAMAK İSTEDİK

Emniyet kemeri çok önemli bir yer teşkil eder araçlarda.

Emniyet kemeri takmalıyız çünkü, bir araç 50 kilometre hızla gidiyorsa olacak bir kazada göreceğiniz zarar, yüksek bir binanın üçüncü katından düşmekle aynı olacaktır. araçlarda emniyet kemerinin önemi çok mühimdir. siz aracınızda Hava yastığı var diyerek emniyet kemerini takmıyorsanız büyük bir hata yapıyorsunuz.

Bilinmelidir ki hava yastığı, emniyet kemeri takılıysa doğru kullanılmış vede daha faydalı olacaktır. Araçlardaki hava yastıkları saatte 300 km/s hızla patlayan bir çeşit bomba gibidir ve emniyet kemerini takmış olan yolcu ve sürücüyü korur. bir araçtaki bir hava yastığının tam güvenli ömrü 10 yılla sınırlıdır. Eğer aracınız 10 yaşını doldurmuş bir araç ise aracınızın hava yastıklarını kontrol ettirip değiştirmelisiniz. Aracınızın hava yastığının olası bir durumda çalışıp çalışmadığı önemlidir mutlaka hava yastıklarını iyi bir kontrolden geçirin.

EMNİYET KEMRİNİZİ TAKIN HAYATTA KALIN !!!

Trafikte olabilecek bir kaza anında çocuklarınızı kucağınız da taşımanız çok tehlikeli olacaktır zira çocuğunuzun hayatını tehlikeye atmış olursunuz. Çocuklarımızı arka koltukta emniyet kemerlerin takmış olarak oturtmalıyız. unutmayın ki aracınızın içinde yer alan her şey aracınızla aynı hızda olur. Saatte 50 km/h hızla bir duvara çarpan bir aracın içindeki küçük bir parça bile büyük bir taş ağırlığında olur size ölümcül oranda zarar verir.

Bilmemiz gereken bir başka durumda aracımızın hızının arttıkça durma mesafemiz de aynı aranda artacaktır ve görüş açımızda bu oranla aydır ve hız arttıkça görüş açımızda kısıtlanmaya devam eder.unutulmamalıdır ki tehlikeli durumlar görmediğimiz yerlerden gelir.

Araç kullanma işi, Sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de ilgilendiren ve birçok çevre şartıyla alakalı bir iştir. Basit gibi görünür ama zorluklarla dolu bir süreçtir. Biraz kişisel becerilerimizi geliştirmekle de alakalıdır. Amacımız kişinin araç kullanma konusundaki eksiklerini tamamlayıp başarılı bir sürücü olmasını sağlamaktır...

İletişim