Kapat

İyi bir sürücü olmak

Otomobil kullanımı günlük hayatta yaptığımız aktivitelerden biri olup aslında tehlikeli bir iştir ve hakkında çok az bir bilgiye sahip olduğumuz bir durumdur.

Bilindiği gibi dünyada olduğu gibi, yaşadığımız bu coğrafyada da motorlu taşıt ve sürücü kursları yeterince araç kullanmak ve trafik kuralları hakkında bizlere bilgi vermektedirler. Fakat ani gelişen acil durumlarda bize nasıl hareket edeceğimiz hakkında ne gibi önlemler alacağımız konusunda bilgi vermezler. Bildiğimiz çoğu bilgi de kulaktan kulağa yayılan ve çoğu zaman yanlış bilgilerden oluşan temel yanlışlıklardır.

Zamanımızın en üzücü ve acımasız olan trafik çilesinin en üst seviyede yaşandığı ülkemizde eksik ve yanlış bilgilerin çokluğunun bizi sürüklediği trafik kazalarıdır. Bunun için ileri sürücülük ile ilgili teknikleri yerinde ve doğru yerden öğrenmemiz gerektiğidir...

İleri Sürüş Tekniği Eğitimi neden gereklidir?

Sürücünün kendi can güvenliğini ve diğer yol kullanıcılarının can güvenliğini sağlamak için:

Hayatta kalmamız bizim en doğal hakkımızdır ve bu haktan asla vazgeçmemeliyiz,

Bütün dünya ülkeleri incelendiğinde en tehlikeli trafik ülkemizde yaşanmaktadır,

Trafik kazalarının % 95 oranında sürücülerin bilgi ve beceri eksikliğinden kaynaklandığı da açık bir bilgidir,

Maalesef trafik, günümüzün içinden çıkılmaz bir hal aldığı tehlikeli bir ortam oluşturması ve bu durumdan kurtulmamız gerektiğidir.

Oluşan araç maliyetleri azaltmak için:

Yaşanılan trafik kazalarının azalması,

Kaza riskleri ve araç onarım masraflarının azalması,

Buna karşın azalacak işçilik kaybı,

Bunun yanında ileri sürücülük eğitimiyle azalan yakıt giderleri,

En önemlisi de araç sigorta giderleri.

İleri sürüş teknikleri uzmanı Engin YULA !!!

Araç kullanma işi, Sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de ilgilendiren ve birçok çevre şartıyla alakalı bir iştir. Basit gibi görünür ama zorluklarla dolu bir süreçtir. Biraz kişisel becerilerimizi geliştirmekle de alakalıdır. Amacımız kişinin araç kullanma konusundaki eksiklerini tamamlayıp başarılı bir sürücü olmasını sağlamaktır...

İletişim