Kapat

ÖN YARGILARDAN KURTULMAK İÇİN İZLENEBİLECEK YOLLAR:

Araç kullanmak insanda ister istemez bir ön yargı oluşturur. Çünkü bilmediğimiz ve tedirgin olduğumuz bir durumdur. Sürücü adayı bu işe kalkıştığında ilk önce bu ön yargılarından kurtulması gerekecekitr. İlk önce bu konuda kendini geliştirmiş bir eğitim kurumundan destek almalısınız. Araçlarla olan ilginizi geliştirin, gün geçtikçe ön yargılarınızdan kurtulduğunuzu fark edeceksiniz. Ve bu konuda deneyiminizi sık pratik yaparak artırmaya çalışın.

Direksiyon geliştirme merkezi: Hemen kendinizden iyi bir sürücü yaratmaya çalışmayın. Deneyin bir daha deneyin ama asla vazgeçmeyin, hemen yapamayabilirsiniz. Araç kullanmanın sıkça pratik yapmaya dayalı olduğunu unutmayın. Ne kadar fazla deneme yaparsanız bu konuda o kadar ilerleyebilirsiniz.

EĞİTİMDE ÖNCÜ KURUM'UMUZU TERCİH ETMEKTEN ÇEKİNMEYİN!!!

İş amaçlı yada gezi amaçlı yolculuklar yaparız genelde, bir gün bana lazım olur mu diye düşünmeden gidip geliriz her yere. Evet yol bilgisinden bahsediyorum, her ne kadar araç kullanmayı biraz öğrensek de bilmediğimiz yollarda daha tedirgin davranışlar sergileriz. Bunları ortadan kaldırmak için gittiğimiz her yolu öğrenmeye çalışın. Ezberlemeye çalışın, kendinize belirli yerler belirleyin, ilk zamanlar bildiğiniz yollarda kullanmaya çalışın ki biraz olsun öz güveninizi artırın. Bu konuda da Direksiyon Geliştirme merkezinin deneyimli hocalarından faydalanın.

Araç kullanma işi, Sizi olduğu kadar çevrenizdekileri de ilgilendiren ve birçok çevre şartıyla alakalı bir iştir. Basit gibi görünür ama zorluklarla dolu bir süreçtir. Biraz kişisel becerilerimizi geliştirmekle de alakalıdır. Amacımız kişinin araç kullanma konusundaki eksiklerini tamamlayıp başarılı bir sürücü olmasını sağlamaktır...

İletişim